Počela ruska PL, na startu tri minimalca

Dmitry Korotayev, Getty Images Sport

U subotu je počelo 27. izdanje ruske Premijer lige, a na tri meča viđena su ukupno tri gola.

U prvoj utakmici novog šampionata Ural iz Jekaterinburga je izgubio na svom terenu od Anžija iz Mahačkale sa 1:0.

Prvu pobedu Anžiju u novoj sezoni PL doneo je rumunski vezista Paul Anton u 83. minutu meča, kada je sjajno šutirao tik iznad zemlje sa oko 20 metara posle asistencije Tetrašvilija.

Za Ural je ceo meč odigrao srpski defanzivac Dominik Dinga.

Trećeplasirana ekipa iz prošlog šampionata Spartak iz Moskve je takođe pobedila sa 1:0. Spartak je slavio protiv novog prvoligaša Orenburga golom Samjuela Gižoa u 4. minutu, kada je iskoristio nespretnu reakciju golmana ekipe sa Urala i lako smestio loptu u mrežu.

Srpski defanzivac Marko Petković nije ulazio u igru za Spartak.

Rostov je bio domaćin Ahmatu Groznom, a ekipu iz Čečenije je pobedio sa 1:0. Ahmat je od 25. minuta igrao sa desetoricom, pošto je direktan crveni karton dobio Andrej Semenov, koji je kao poslednji igrač odbrane sprečio sjajnu šansu Rostova.

Rostov je iskoristio igrača više i do jedinog gola došao u 45+1. minutu, kada je precizan glavom bio Islanđanin Bjorn Sigurdarson.