Rusija: Nula u derbiju prvenstva, Bane igrao ceo meč

Epsilon/Getty Images

U mečevima šestog kola ruske Premijer lige igranim u subotu slavili su Dinamo Moskva i Ahmat, a u centralnom meču kola i dosadašnjem derbiju šampionata u Sankt Peterburgu Zenit i Spartak su igrali 0:0.

U prvom meču dana u Tjumenju su domaći Jenisej i Arsenal iz Tule remizirali bez golova. U timu Jeniseja, čiji je trener nekada proslavljeni fudbaler Dmitrij Alejničev, čitav meč odigrao je srpski defanzivac Rade Dugalić, a do 31. minuta u igri je bio i Marko Obradović.

Dinamo je u Moskvi savladao Orenburg sa 2:0, a golove za domaćina postigli su Jevgenij Markov u 63. minutu, a Markov je bio asistent u 94. minutu, kada je konačnih 2:0 postavio Jevgenij Lucenko.

Golova nije bilo ni u Sankt Peterburgu, gde su u debiju kola remizirali Zenit i Spartak iz Moskve. Čitav meč u odbrani Zenita odigrao je Branislav Ivanović, koji je dobio i žuti karton, dok je nekadašnji defanzivac Crvene zvezde Marko Petković presedeo čitav meč na klupi Spartaka.

Bila je to prva utakmica Zenita u sezoni u kojoj nisu pobedili, ali i dalje su na čelu tabele sa 16 poena, dva više od Spartaka.

U poslednjem meču dana Ahmat je u Groznom dočekao Ufu i slavio sa 2:1, a dvostruki strelac za domaćina bio je Magomed Mitrišev u 57. i 59. minutu, a vođstvo je do kraja susreta Ufa uspela da smanji tek u 82. minutu kada je Rumun Ketelin Karp postigao gol za goste.

U subotu su u ruskom šampionatu do bodova došle ekipe CSKA, Samare i Krasnodara.

Pogledajte REZULTATE i TABELU ruske Premijer lige.