Banetov Zenit konačno izgubio, Spartak i dalje nemoćan

Epsilon/Getty Images

Fudbaleri Zenita izgubili su u devetom kolu ruske Premijer lige od Anžija u Mahačkali 2:1, dok je Spartak kod kuće poražen od Rostova 1:0. Krasnodar je bio ubedljiv protiv Dinama iz Moskve 3:0.

Zenit je izgubio u Mahačkali iako je poveo u drugom poluvremenu golom Klaudija Markizija. Bivši vezista Juventusa je gol dao u 47. minutu, a izjednačenje je stiglo u 71. minutu kada je strelac bio Andres Ponse. Četiri minuta posle pogotka Venecuelanca, Anži ostaje sa igračem manje jer je isključen Dmitrij Belorukov. Zenit nije materijalizovao brojčanu prednost na terenu i čak je primio gol iz penala. Siguran izvođač penala je u 83. minutu bio Vladislav Kulik.

Branislav Ivanović je igrao ceo meč za Zenit.

Spartak je nastavio niz loših rezultata i sada već četiri meča ne zna za trijumf. Moskovljani nisu imali nijedan šut u okvir gola protiv Rostova i pored terenske inicijative. Gosti su na „Otkriljte“ areni dali gol u 67. minutu a strelac je bio Aleksandar Zuev. Marko Petković je propustio meč Spartaka zbog povrede kolena.

Krasnodar koji je drugoplasiran u Prmeijer ligi je savladao Dinamo 3:0, a strelci su bili Ari i Klaeson koji je dao dva gola. Uroš Spajić je igrao svih 90 minuta za Krasnodar.