Zenit na +6, Lokosima derbi Moskve, gol Dugalića

Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri Zenita u jednom od derbija 10. kola Ruske Premijer lige u Sankt Peterburgu pobedili su Krasnodar sa 2:1 i učvrstili se na vrhu tabele.

Golove za lidera postigli su Dzjuba u 50. i Mak u 65. minutu, dok je jedini strelac za goste bio Mamaev u 81. minutu iz jedanaesterca. Krasnodar je meč zavrpio sa igračem manje jer je u 86. minutu direktan crveni karton dobio Petrov.

Srpski defanzivac Branislav Ivanović je odigrao ceo meč i dobio je žuti karton.

Zenit posle deset kola ima pest bodova više od drugoplasiranog Krasnodara.

U moskovskom derbiju Lokomotiva je kao gost savaladala aktuelnog šampiona CSKA sa 1:0 i to sa igračem manje.

Eder je u 65. minut morao van igre zbog dva žuta kartona, a u 88. minutu drugu uzastopnu pobedu Lokosima doneo je Hevedes koji se najbolje snašao u velikoj gužvi u šesnaestercu Armejaca.

Lokomotiva je sedma na tabeli sa 15 bodova, dok CSKA ima jedan više.

Spartak iz Moskve je golom Timofejeva u nadoknadi vremena pobedio u Jeniseju sa 3:2, a svi pogoci postignuti su u drogom poluvremenu.

Spartak je poveo preko Ignjatova, izjednačio je srpski internacionalac Rade Dugalić u 51. minutu posle kornera, da bi Ze Luiš ubrzo ponovo doneo prednost gostima. Kičin je u 69. minutu izjednačio na 2:2.

U nadoknadi vremena Fernando je iz slobodnog udarca dobro šutirao, golman Jeniseja odbranio, ali je Timofejev natrčao i uz mnogo sreće glavom doneo tri boda Moskovljanima.

U duelu između Ahmata i Anžija nije bilo golova.