Kup Rusije: Zenit pao u Rostovu

Rusija 1. nov 201819:55 > 19:56
Getty images/Joosep Martinson

U osmini finala kupa Rusije, fudbaleri Rostova pobedili su na svom terenu Zenit sa 3:1, a među osam najboljih plasirali su se Krasnodar i Spartak.

Već u četvrtom minutu je domaći tim došao do prednosti preko Arsenija Logašova. U 29. izjednačenje na meču sa bele tačke doneo je Driusi Sebastijan. U drugom delu igre viđena je žestoka borba, a oba tima su propustila po jednu stoprocentnu šansu. Ipak, fudbaleri Rostova bili su koncentrisaniji u sasmom finišu utakmice pa su sa dva gola dotukli protivnika i plasirali se u narednu fazu. Golove su postigli Artur Jusupov u 82. i Denis Hadžikadunić u 90. minutu.

Protivnik Rostovu u četvrtini finala biće ekipa Krasnodara, koja je pobedila Krila Sovjetov, koju sa klupe predvodi Miodrag Grof Božović, sa 2:1 posle produžetaka. Spartak je golom Hanija u 20. minutu savladao Anži i u četvrtfinalu igraće protiv Urala.

Ostale parove četvrfinala čine Lokomotiva – Rubin i Orenburg – Arsenal Tula. Borbe za polufinala na programu su 5. decembra.