Rusija: Hladnije od -15°C – nema fudbala!

Laurence Griffiths/Getty Images

U okviru 16. kola ruske Premijer lige na programu u subotu je trebalo da budu tri meča, ali su vremenske prilike uticale na odigravanje duela – meč u Orenburg između domaćina i Krila Sovjetov odložen je zbog preniske temperature.

U Orenburgu je pred start meča izmereno -15°C, što je dva stepena hladnije od granice ispod koje utakmice ne mogu da se održe, pa je meč odložen, a vreme nadoknade duela biće tek objavljeno.

Sa druge strane, u Krasnojarsku je na pred duel Jeniseja i Ahmata izmereno -14,6 stepeni, pa je meč ipak odigran. Završen je remijem 1:1, a gosti iz Groznog došli su u vođstvo u 69. minutu preko Iranca Milada Mohamadija. Bod domaćinu doneo je Kirgiz Valerij Kičin u 81. minutu iz jedanaesterca.

U poslednjem meču dana u Mahačkali nije bilo golova – bodove su podelili domaći Anži i gosti iz Ufe, a veliku priliku da timu iz Dagestana donese bodove propustio je Vladislav Kulik u 82. minutu kada je bio nepreciza iz jedanaesterca.

U petak su Rubin i Dinamo nastavili zajedničku seriju bledih rezultata remiziravši 1:1.

Pogledajte REZULTATE i TABELU ruske Premijer lige.