Zenit šokiran u Tuli, Arsenal četvorkom do trijumfa

Rusija 3. dec 201819:14 > 19:32
Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala iz Tule pobedili su u 16. kolu ruske Premijer lige rezultatom 4:2 favorizovani Zenit iz Sankt Peterburga.

Vođstvo Arsenalu doneo je u 6. minutu Zambijac Evans Kangva, iako nije zatresao mrežu, pošto je u pokušaju odbrane loptu preko linije povukao golman Zenita Andrej Lunjov.

Ekipi iz Sankt Peterburga je izjednačenje doneo Daler Kuzjajev u 21. minutu, udarcem sa nekoliko metara, a posle asistencije Ernanija.

U 38. minutu je tim iz Tule ponovo poveo, kada je strelac bio Rezuan Mirzov, odličnim udarcem sa 14 metara iskosa sa leve strane. Ernani je doneo novi egal Zenitu u 57. minutu, pošto se najbolje snašao u šesnaestercu Arsenala, a na asistenciju Maka.

Zenit je potom srušen u samo tri minuta, pošto je Kangva svoj drugi gol na meču postigao u 75. minutu, a Zelimkan Bakajev dva minuta kasnije. Zambijac je to učinio posle velike greške Slovenca Mihe Mevlje, koji je pokušao da loptu primiri grudima i pošalje ka Lunjovu, ali ju je samo dodao do rivala. Bakajev je konačan rezultat postavio odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Srpski defanzivac Branislav Ivanović je odigrao svih 90 minuta za Zenit, dok je napadač Arsenala Ognjen Ožegović u poslednjim trenucima zamenio Kangvu.

Zenit ima 34 boda, dva više od Krasnodara, na prvom mestu na tabeli, dok je Arsenal 10. sa 20 bodova.