Krasnodar u finišu ostao bez tri boda

Epsilon/Getty Images

Fudbaleri Krasnodara i Orenburga remizirali su u 19. kolu ruske Premijer lige rezultatom 2:2.

Takvim ishodom zadovoljniji mogu biti gosti, pošto su do boda stigli u 89. minutu golom Adea, a Krasnodar je tokom meča i promašio penal. Neprecizan je bio Ari u 10. minutu.

Sutormin je u 41. doveo Orenburg u vođstvo, da bi u nastavku domaći sastav zaigrao znatno bolje i preko pomenutog Arija u 63. i Skopintseva u 73. preokrenuo.

To, ipak, nije bilo dovoljno za trijumf. Posle ubačene oštre lopte pred gol Sinitsina, Ade se sjajno snašao i ispred srpskog defanzivca Uroša Spajića petom sproveo loptu u mrežu za konačnih 2:2.

Spajić je odigrao ceo meč za Krasnodar, koji posle trećeg uzastopnog remija zauzima drugo mesto na tabeli sa 35 bodova, pet manje od lidera Zenita. Orenburg je 12. sa 23.

I meč Ahmata i Urala završen je bez pobednika – 1:1. Mohamadi je autogolom u 38. minutu doneo Uralu prednost, da bi Balaj u 55. postavio konačan rezultat.

Ahmat je osmi na tabeli sa 24 poena, a Ural zauzima 11. mesto uz bod manje.