Lep gol Ivanovića u 'petardi' Zenita

Epsilon/Getty Images

Fudbaleri Zenita pobedili su Anži u Sankt Peterburgu 4:0 u utakmici 23. kola ruske Premijer lige, a drugi gol za domaći tim postigao je Branislav Ivanović.

Zenit je lider RPL sa 48 bodova, ispred Lokomotive i Krasnodara koji imaju po 42, dok je CSKA porazom od Orenburga u Moskvi ostao na čak 8 bodova manje od tima Sergeja Semaka.

Ekipa iz Sankt Peterburga povela je u 2. minutu golom sjajnog Iranca Serdara Azmuna, a šest minuta kasnije iskusni srpski defanzivac je reagovao u maniru najboljih strelaca i iz poluvoleja sa 13 metara duplirao prednost svog tima. Bio je to prvi pogodak Ivanovića ove sezone.

Na 3:0 prelepim udarcem iz slobodnog udarca povisio je rezervista Emanuel Rigoni u 83. minutu, a Argentinac Sebastijan Driusi je sa dva brza pogotka u 88. i 89. minutu postavio konačan rezultat.

Krasnodar je remijem sa Dinamom u Moskvi (1:1) izgubio korak sa Zenitom. Jevgenui Markov je u 77. muinutu doneo prednost Dinamu, a u 87. izjednačio je Vanderson.

U poslednjoj utakmici Rostov je pred svojim navijačima bio bolji od Spartaka 2:1 i tako se približio mesto koje vodi u Evropu.