Farfan junak Lokomotive, Zenit sve bliži tituli

Epsilon, Getty Images Sport

Moskovski timovi CSKA i Lokomotiva ostvarili su trijumfe u duelima 25. kola ruske Premijer Lige igranim u sredu, ali je Zenit zadržao ogromnu prednost na čelu tabele.

Lokomotiva je bila bolja od Rostova u gostima sa 2:1, a oba gola postigao je iskusni Peruanac Džeferson Farfan. Gol za trijumf Farfan je postigao sedam minuta pre kraja utakmice.

CSKA je savladao Anži na svom terenu sa 2:0, prvi gol delo je mladog Slovenca Jake Bijola, drugi je dao Arnor Sigurdson. Zenit je ipak zadržao osam bodova prednosti u odnosu na Lokomotivu i deset na CSKA, pošto je savladao Dinamo sa 2:0.

Artjom Dzjuba je doveo tim iz Sankt Peterburga u prednost u 60. minutu, a Sardar Azmur je postavio konačan rezultat šest minuta kasnije.

Rubin i Ufa podelili su bodove (1:1), a isti rezultat viđen je na meču Ahmat – Krasnodar.

Pratite tabeu ruske lige na našem sajtu.