Lokosi hitaju ka Ligi šampiona

Epsilon, Getty Images Sport

Sada već bivši šampion Premijer lige Rusije Lokomotiva savladala je u Moskvi Rubin i dva kola pre kraja stekla velike šanse da se direktno plasira u Ligu šampiona.

Moskovljani su na svom terenu bili ubedljivi i slavili 4:0, čime su se učvrstili na drugoj poziciji. Dvostruki strelac za prošlogodišnjeg šampiona bilo je Kvaratshelija, dok su prva dva gola postigli Mirančuk iz penala i Smolov. Rubin je imao priliku da postigne počasni gol ali je Konovalov promašio penal. Lokomotiva je druga sa 52 boda, ima pet bodova više od trećeg Krasnodara uz meč više. Rubin je 10. sa 35 bodova i ima sedam bodova više od Krila Sovjetov koji se nalazi na mestu koje vodi u baraž za opstanak.

Orenburg i Ural igrali su 2:2. Gosti su poveli, ali je domaćin preokrenuo. Kod izjednačujućeg gola asistirao je Đorđe Despotović, ali je bod ekipi iz Jekaterinburga bod u šestom minutu nadoknade doneo iskusni Pavel Pogrebnjak. Dinamo i Rostov u Moskvi su odigrali 0:0, dok je Arsenal iz Tule slavio protiv Anžija u Mahačkali 1:0, a Ognjen Ožegović je zamenio Luku Đorđevića već u 16. minutu.