Sjajan gol Mijailovića, Spajiću 90 minuta i prvo mesto

Rusija 27. jul. 201917:03 > 19:55
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Fudbaleri Ufe pobedili su Krila Sovjetov u utakmici trećeg kola Premijer lige Rusije 2:1, a jedini gol za gostujuću ekipu postigao je Srđan Mijailović.

Domaći tim je ostvario prvi trijumf ove sezone, dok je ekipa Miodraga Božovića posle pobede na startu upisala i drugi neuspeh.

Sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu. Fomin je u 21. minutu doneo prednost Ufi, četiri minuta kasnije izjednačio spektakularnim prvim pogotkom u sezoni izjednačio je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde. Mijailović je perfektno šutirao sa 25 metara i golman domaćih Belenov bio je nemoćan.

Konačan rezultat postavljen je već u 33. minutu, tri boda Ufi obezbedio je igrač gostujućeg tima Polujahtov koga je posle kornera lopta pogodila u leđa i završila u mreži ekipe iz Samare.

Novajlija u ligi Tambov iznenadio je moskovski Spartak – 2:0.  Strelci za domaću ekipu bili su Gogua u 29. i Takazov u 69. minutu. Moskovljani posle tri kola imaju četiri boda, a domaći tim jedan manje.

U poslednjoj utakmici odigranoj u subotu Krasnodar je pred svojim navijačima bio ubedljiv protiv još jednog novjalije u ligi, ekipe Sočija 3:0.

Ignatjev je doveo svoj tim u vođstvo u 14. minutu, isti igrač je u finišu poluvremena duplirao vođstvo, da bi Dulejmanov u 80. minutu overio trijumf Krasnodara.

Srpski reprezentativac uroš Spajić odigrao je ceo meč za domaću ekipu, koja sa 6 bodova deli prvo mesto sa Zenitom (meč manje) i Uralom. Soči, koji je od 78. minuta igrao bez isključenog Nabiulina, zabeležio je i treći poraz.

Tabelu pronađite ovde, kao i raspored mečeva.