Ural "okrenuo" Spartak u Moskvi, minimalac Lokosa

Rusija 14. sep. 201919:57 > 19:59
Epsilon, Getty Images

Fudbaleri Urala pobedili su Spartak u Moskvi u devetom kolu ruske Premijer lige posle preokreta sa 2:1.

Moskovljani su golom Gigoa posle kornera u 12. minutu poveli, ali je tim iz Jekaterinburga u drugom poluvremenu uspeo da preokrene i slavi.

Za to mu je bilo potrebno 15 minuta nastavka, pošto je Iljin u 48. odbijenu loptu smestio u mrežu, da bi u 60. El Kabir sjajno prošao po levoj strani i šutem praktično iz mrtvog ugla postavio konačan rezultat.

Ural je sad osmi na tabeli sa 13 bodova, dok je Spartak posle drugog uzastopnog poraza na šestoj poziciji sa 14.

Duel Sočija i moskovske Lokomotive pripao je gostima – 1:0. Jedini gol za Lokose postigao je Krihovjak u 20. minutu posle kontre i asistencije Smolova.

Ekipa iz glavnog grada Rusije četvrta je na tabeli sa 17 bodova, dok Soči ostaje na 14. mestu sa šest.