Klinci poveli, pa primili deset golova! Grofu 'fenjer'

Epsilon/Getty Images

Fudbaleri Sočija ubedljivo su pobedili ekipu Rostova rezultatom 10:1 u 23. kolu ruske Premijer lige. To je najubeljiviji trijumf u istoriji tamošnjeg šampionata.

Gosti su u grad na obali Crnog mora doputovali sa omladinskim pogonom jer je prva ekipa u karantinu zbog šest potvrđenih slučajeva koronavirusa.

Soči nije želeo da izađe u susret Rostovu i odloži utakmicu, a epilog je očekivan iako nije sve počelo najbolje za domaći tim. Naime, Romanov je već u prvom minutu doneo prednost Rostovu, ali su stvari brto došel na svoje mesto.

Domaći su izjednačili autogolom Abramova u 7. minutu, Kokorin je u 15. doneo presnot Sočiju, a u 26. 17-godišnji čuvar mreže Popov je odbranio jedanaesterac Zabolotniju.

Ipak, Kokorin i Zabolotni su do poluvremena doneli dva gola viška svom timu, a u nastavku su se pomenuti igrači po još jednom upisali u strelce. Poloz je dodao dva, a Novoseljcev i Koldunov po jedan pogodak.

Soči je deveti sa 27 bodova, a Rostov četvrti sa 38. Tri više ima trećeplasirani Krasnodar, koji drži mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu špampiona.

U drugom meču odigranom u petak Ahmat je u gostima bio bolji od Krila Sovjetov sa 4:2. Ekipa Miodraga Božovića je na poluvremenu vodila golom Burlaka u 6. minutu, ali su gosti iz Samare od 55. do 69. minuta postigli čak četiri pogotka (Iljin dva, Glušakov i Beriša) i rešili meč. Glušenkov je u finišu smanjio na 4:2.

Ceo meč za ekipu iz Groznog odigrao je Miroslav Bogosavac.

Ahmat je ovom pobedom pobegao sa dna tabele i ‘fenjer’ prepustio upravo ekipi Krila Sovjetov koja ima 22 boda.