Nova pobeda: Nikolić vodi Lokose ka Ligi šampiona

Rusija 27. jun. 202020:44 > 20:52
Getty images by Srdjan Stevanovic

Nastavlja Lokomotiva srpskog trenera Marka Nikolića sa dobrim igrama. Zabeležena je još jedna pobeda, ovog puta u gostima u okviru 24. kola Premijer lige Rusije protiv Rubina u Kazanju.

Sve je rešeno u samo pet minuta. Oba gola postigao je Mirančuk. Prvi u 23. minutu, a posle u 28. iz penala. Na ovaj način Lokomotiva je nastavila pobedničku seriju i sada imaju četiri vezana trijumfa, od toga poslednja dva sa srpskim trenerom. U oba nije primljen gol i Lokomotiva je usamljena na drugom mestu koje direktno vodi u Ligu šampiona sa 47 bodova i ima šest više od Rostova, koji je pobedio Arsenal iz Tule 2:1 i Krasnodara, koji ima i dve utakmice manje. Rubin je 11. sa 26 bodova.

U preostala dva meča, oba igrana u Moskvi, nije bilo golova. To su bili gradski i večitom derbi Dinamo – CSKA i Spartak – Ufa. CSKA je peti sa 37 bodova, pet višđe od Spartaka i šest od Dinama i Ufe.