Poraz Krasnodara: Marko Nikolić u Ligi šampiona

Epsilon, Getty Images Sport

U meču 29. pretposlednjeg kola Premijer lige Rusije Krasnodar je na svom terenu pretrpeo poraz od moskovskog Dinama 2:0 i na taj način izgubio sve šanse da od Lokomotive Marka Nikolića preuzme druge mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona.

Krasnodar je morao da pobedi kako bi u poslednjem kolu imao šanse da pretekne Lokomotivu. Međutim, sve je krenulo po zlu već od 17. minuta kada je Safonov dobio direktan crveni karton. Samo devet minuta kasnije gosti koriste to preimućstvo i golom Gruljeva u 26. minutu dolaze do vođstva.

Taj kapital Moskovljani su držali čvrsto, iako je Krasnodar svim silama želeo da makar izjednači. Iako im je samo pobeda igrala za drugo mesto, Krasnodar je želeo makar do boda, kako bi mu i remi u poslednjem kolu bio dovoljan za obezbeđivanje mesta u kvalifikacijama za elitno takmičenje. Međutim, nisu ni do toga došli, pošto je Žoazinjo u prvom minutu nadoknade postigao još jedan gol za Dinamo i odneo sva tri boda.

Krasnodar je treći sa 49 bodova, ima dva boda više od CSKA iz Moskve, koji ima bolji skor u međusobnim duelima. Dinamo je šesti sa 41 bodom i obezbediće mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope ukoliko Zenit osvojio Kup Rusije.