Rubin potamneo: Miladinović junak Sočija

Rusija 18. avg 202019:21 > 19:23
Print screen/SK

U prvoj utakmici trećeg kola Premijer lige Rusije ekipa Sočija je kao domaćin posle mnogo uzbuđenja i dva preokreta pobedila Rubina iz Kazanja 3:2 pobedonosnim golom Ivana Miladinovića u 91. minutu.

Domaći tim je prvo poluvreme rešio u svoj korist golom slovenačkog internacionalca Mihe Mevlja u 44.minutu.

Povezano

U nastavku meča gosti iz Kazanja su za samo osam minuta preokrenuli rezultat. Ivan Ignjatjev je u 68. minutu uspešno realizovao jedanasterac za izjednačenje Rubina, da bi u Denis Makarov u 76. minutu doneo prednost gostima.

Tako je bilo sve do pet minuta pre kraja utakmice kad je iskusni Ekvadorac Kristijan Noboa sjajno izveo slobodan udarac i izjednačio za Soči protiv svog nekadašnjeg kluba, da bi u prvom minutu sudijske nadoknade vremena posle njegove asistencije srpski defanzivac Ivan Miladinović, koji je u igru ušao u 72. minutu, postigao treći gol za preokret i veliku pobedu domaćeg tima.

Momak rodom iz Ćuprije svojevremeno je igrao ja Jagodinu, Tabane, kraljevačku Slogu i Radnički iz Niša odakle se 2018. preselio u Rusiju, u tim Sočija.

Za goste iz Kazanja ceo meč su odigrali Darko Jevtić, Silvije Begić i Filip Uremović, dok je Đorđe Despotović u igru ušao u 58. minutu.

Soči je sa tom pobedom i utakmicom više skočio na četvrto mesto na tabeli sa pet bodova, samo jednim manje od vodećih Zenita, CSKA i Lokomotive. Ekipa Rubina, koju s klupe predvodi bivši trener CSKA i selektor Rusije Leonid Slucki, nalazi se na desetom mestu sa samo jednim osvojenim bodom iz tri utakmice.