Novi trijumf Sočija, Rubin šokirao CSKA, strašni Zenit

Print screen/SK

U utakmici 4. kola ruske PL, na stadionu Volgograd Arena Soči je na gostovanju Rotoru slavio sa 2:1 i makar do nedelje biće drugi na tabeli.

Izabranici Vladimira Fedotova od prvog minuta diktirali su tempo i na mali odmor otišli sa zasluženim vođstvom od 1:0. Jedini gol u prvom delu igre postigao je igrač utakmice Nikit Burmistrov.

Golu je prethodila očajna reakcija golmana domaćih kao i kompletne odbrane posle kornera, kada je nakon odbijene lopte Burmistrov šutirao i zatresao mrežu.

U nastavku meča Plavci su svim silama krenuli u napad kako bi došli do egala što im se konačno i isplatilo. Već u 52. minutu, nakon odličnog prodora i centaršuta Sergeja Serčenkova, Kamil Mulin šutirao je iz prve i savladao Soslana Džanajeva.