Soči se ne šali – iz Groznog na prvo mesto

Getty images/Epsilon

Fudbaleri Sočija nastavili su sa odličnim izdanjima u Premijer ligi Rusije i u šestom kolu u gostima su pobedili Ahmat rezultatom 1:0.

Strelac jedinog pogotka u Groznom bio je 35-godišnji Kristijan Noboa u 24. minutu. Iskusni Ekvadorac je precizno šutirao po zemlji sa 20 metara i golman domaćih Đorđi Šelia nije uspeo da interveniše.

Soči ima 15 bodova, još je bez poraza, Spartak je drugi sa 14, Zenit treći sa 13… Ahmat je na deobi pete pozicije sa CSKA i Rostovom sa deset bodova.

Tambov je na Mordovija Areni u Saransku bio bolji od Ufe rezultatom 2:0. Strelci su bili Gricaenko u 42. i Kostjukov u 79. minutu, a to je bio drugi trijumf Tambova u sezoni.

Ural je u Jekaterinburgu savladao Himki sa 3:1. Bičalfi je doneo prednost timu iz Sibira u 15. minutu iz penala, a sedam minuta kasnije Strandberg je duplirao vođstvo svog tima. Korjan je u 52. minutu vratio nadu gostima, međutim, sve dileme otklonio je Rumun Bičafli drugim pogotkom na utakmici.

Doskorašnji igrač Crvene zvezde Branko Jovičić igrao je za Ural do 71. minuta.

Ural je osmi sa devet bodova, a Himki ima tri boda i još je bez trijumfa.