Armija vlada Moskvom, Despotović za slavlje Rubina

Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri CSKA pobedili su Spartak na svom terenu u velikom moskovskom derbiju, u okviru sedmog kola Premijer lige, rezultatom 3:1.

Trijumf Armejaca došao je posle preokreta, pošto je Spartak poveo golom Ponsea u 11. minutu.

Domaći su u 30. poravnali rezultat preko Magnusona, da bi u 45+1. Nikola Vlašić zatresao mrežu za potpuni preokret.

U drugom delu viđena je velika borba na obe strane. Gosti su mogli do poravnanja u 58, kad je Umjarov šutirao pored stative, i do finiša nije bilo mnogo zanimljivih dešavanja.

Potvrda pobede CSKA stigla je u 90+1. zahvaljujući Čideri Ejukeu.

Armejci su četvrti na tabeli sa 13 bodova. Spartak je drugi sa 14.

Rubin je na strani savladao moskovski Dinamo sa 1:0, golom Đorđa Despotovića u 31. minutu iz penala.

Dinamo je od 52. igrao sa desetoricom zbog drugog žutog kartona Komličenka i sa igračem manje nije mogao do povoljnijeg rezultata.

Rubin je peti na tabeli sa 11 bodova, koliko imaju i Moskovljani na šestom mestu.