Spartak protiv prvaka do remija 86', pobeda 'Armejaca'

Rusija 3. okt. 202020:10 > 20:23
Epsilon/Getty Images

Četiri meča desetog kola ruske Premijer lige igrala su se u subotu, a u najzanimljivijim duelima Spartak je u Moskvi remizirao protiv Zenita, dok je ekipa CSKA kao gost savladala Ural u Jekaterinburgu.

Spartak je na „Atkritje“ areni „izvukao“ bod protiv aktuelnog prvaka Zenita iz Sankt Peterburga, bilo je 1:1, a gosti su poveli u 65. minutu, kada je na asistenciju Dzjube pogodio Erohin. Međutim, Spartak dolazi do boda u 86. minutu, kada je Argentinac Esekijel Ponse doneo bod timu iz prestonice.

Upravo su ova dva tima na čelu tabele posle nekompletnog desetog kola sa po 21 bodom. U narednom kolu Zenit dočekuje Soči, dok će Spartak gostovati Himkiju.

CSKA je u Jekaterinburgu sa 2:0 bio bolji od Urala, a pogotke za tim iz Moskve postigli su Zajnutinov u 52. minutu i Maradišvili četiri minuta kasnije, a oba puta strelac je bio hrvatski vezista Nikola Vlašić. Zanimljivo je da je CSKA oba gola postigao sa igračem manje, pošto je u 49. minutu direktan crveni karton dobio Magnuson.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Branko Jovičić odigrao je čitav meč u poraženom timu. CSKA sada ima 19 bodova na trećem mestu tabele.

Tambov je na domaćem terenu stigao do boda u finišu – bilo je 1:1 u duelu sa Arsenalom iz Tule. Gosti su vodili od 43. minuta golom Kadirija Mohameda, ali je Čuperka iz penala u 87. minutu izjednačio, pa sad Tambov ima osam bodova, dok je Arsenal prikupio jedan više.

U duelu Ufe i Rotora iz Volgograda nije bilo golova.

Mečeve ruske Premijer lige pratite na kanalima Sport kluba.