Rotor šokirao Lokose, Rubin Zenit

Print screen/SK

Odigrane su četiri utakmice 12. kola Premijer lige Rusije i na čak tri su slavili gosti. Posebno u impresivne pobede Rubina i Rotora, koji su zabeležili pobede na terenima šampiona i vicešampiona Zenita i Lokomotive.

Posle četiri uzastopne pobede i dobrog rezultata u Ligi šampiona, Lokomotiva Marka Nikolića doživela je veliko razočarenje. Pretrpela je poraz na svom terenu i to protiv Rotora iz Volgograda, što je prvi neuspeh ekipe od 26. avgusta i poraza od Ahmata, takođe u Moskvi.

Već u 12. minutu gosti su poveli. Žunior je izveo penal, koji mu je odbranjen, ali je natrčao na odbijenu loptu i plasirao je u mrežu. Ipak, samo 10 minuta kasnije Ribčinski je doneo poravnanje. Tim rezultatom se otišlo na odmor, a u drugom poluvremenu ponovo su gosti iz Volgograda postigli gol. Strelac je bio Pons u 57. minutu na asistenciju strelca prvog gola Žuniora. Lokomotiva je imala veliku šansu za izjednačenje u 82. minutu ali Mirančuk nije iskoristio jedanaesterac. Pet minuta kasnije VAR je poništio gol gostima zbog ofsajda, a Lokomotiva je završila utakmicu sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Krihovijaka u petom minutu nadoknade.

Lokomotiva je četvrta sa 21 bodom, dok je Rotor 14. sa šest bodova. Ispred Lokomotive su CSKA sa 22 i Zenit sa 24, koji je propustio priliku da iskoristi kiks Lokosa i pobegne im dodatno u borbi za jedno od prva dva mesta. Aktuelni šampion je vodio protiv Rubina golom Jerjohina u 26. minutu, ali su preokret gostima iz Kazanja doneli Đorđe Despotović u 43. minutu i Dragan Jevtić u 69. minutu.

Lider je Spartak iz Moskve sa 27 bodova, pošto je savladao Krasnodar, takođe u gostima 3:1. Jedinu pobedu za domaće ostvario je moskovski Dinamo protiv Sočija 3:1.