Drugi poraz u nizu Nikolićeve ekipe, gol Despotovića

Reuters/Andrew Boyers

Četiri meča 13. runde ruske Premijer lige igrala su se u subotu, a pobede su ostvarile ekipe Rubina, Ahmata i Rostova, dok je moskovska Lokomotiva, koju sa klupe predvodi srpski trener Marko Nikolić, zabeležila drugi uzastopni poraz u prvenstvu.

Soči je na “Olimpijskom stadionu Fišt” slavio protiv Lokomotive sa 2:1, a posle prvog poluvremena domaćin je imao prednost posle golova Zabolotnog i Burmistrova.

Do kraja meča vezista Anton Mirančuk uspeo je da prepolovi prednost domaćih, ali nije bilo dovoljno da se Lokomotiva spasi drugog uzastopnog poraza jer su od Moskovljana prošle nedelje bolji bili fudbaleri Rotora.

Lokomotiva ima 21 bod na 12 mečeva i nalazi se na petoj poziciji, dok je Soči osvojio 19.

Rostov je slavio na gostovanju na “Otkritju” protiv moskovskog Spartaka, a gol odluke postigao je Mamajev u 26. minutu.

Defanzivac iz BiH Denis Hadžikadunić isključen je iz igre u 75. minuta zbog drugog žutog kartona, ali je Rostov ipak odoleo u prestonici i došao do tri boda. Spartak je doživeo drugi poraz u sezoni, ali je i dalje prvi na tabeli, iako će prepustiti lidersku poziciju CSKA, ako “Armejci” budu slavili u nedelju u Volgogradu protiv Rotora.

Ahmat je u Groznom sa 2:0 pobedio Krasnodar, a strelci za tim iz Čečenije bili su Silva Lima i Anhel, a srpski internacionalac Miroslav Bogosavac odigrao je čitav meč za ekipu pobednika.

Rubin je u Kazanju sa 3:1 pobedio Arsenal iz Tule, a strelac za pobednika je bio i srpski napadač Đorđe Despotović, kojem je to bio šesti gol u sezoni, po čemu je sada na drugom mestu liste strelaca ruske Premijer lige.

Strelci za Rubin bili su Starfelt i Bakajev, a gol za goste iz Tule postigao je Pančenko.