Rusija: Komnen Andrić iz penala za beg Ufe sa začelja

Rusija 6. nov. 202018:42 > 18:47
sport klub

U prvoj utakmici 14. kola Premijer lige Rusije fudbaleri Sočija i Ufe podelili su bodove 1:1.

Soči je bio favorit pre meča, ali su gosti u samom finišu meča stigli do izjednačenja i boda.

Povezano

Meč je igran na Olimpijskom stadionu u Sočiju, a oba gola viđena su u drugom poluvremenu. Domaći tim je poveo u 53. minutu kad je Sergej Terekov iskoristio grešku Alekseja Niktina i matirao iskusnog golmana Aleksandra Belenova.

Gosti, do ovog kola poslednji na tabeli, izjednačili su iz jedanaesterca, koji je u 87. minutu uspešno realizovao Komnen Andrić. Nekadašnji mladi reprezentativac Srbije je u Ufu stigao na pozajmicu iz zagrebačkog Dinama i ovo mu je drugi gol u Rusiji.

Za Soči je ceo meč odigrao Ivan Miladinović i zaradio žuti karton u 79. minutu.

Ovim remijem Ufa je pobegla sa poslednjeg mesta. Sad ima sedam bodova, jedan više od Rotora. Soči je šesti sa 23 boda koliko imaju i Dinamo Moskva i Rostov na četvrtom i petom mestu, ali sa utakmicom manje odigranom u odnosu na Soči.