Poraz Nikolića i tri crvena u derbiju Moskve

REUTERS/Maxim Shemetov

Neće, pa neće – Lokomotiva Marka Nikolića izgubila je kao gost u moskovskom derbiju od Dinama (1:5).

Bez Edera i povređenog Smolova, „mašinovođe“, u najinteresantnijem meču 14. kola, nisu izgledale kao ekipa dostojna borbe za tutulu. Poveo je Dinamo u trećem minutu. Roman Evgenjev iskoristio je asistenciju Fomina. Gol seriju domaćina nastavio je N’Đe, na isteku prvih pola sata igre, da bi katastrofalno loš sudija Igor Panjin, pet minuta kasnije, prestrogo isključio srpskog defanzivca Slobodana Rajkovića. Uprkos tome, gol Ze Luiša vratio je Lokomotivu u igru, ali su neiskorišćene šanse, nakon odmora, brzo stigle na naplatu. Posle sat vremena igre, gol Lesovoja i isključenje Giljermea, četiri minuta kasnije, opredelili su pobednika susreta. Dinamo je preko Fomina sa bele tačke u 86. i Rauša u 90+1. ponizio popularne „mašinovođe“.

Lokomotiva je utakmicu završila sa devetoricom, posle isključenja Rajkovića, u 64. minutu na tuširanje je morao i Giljerme. Domaći tim ostao je bez Paršivljuka u poslednjih 15 minuta susreta.

Zenit je posle preokreta stigao do pobede nad gostima iz Krasnodara (3:1). Kuzjajev i Dzjuba, za 15 minuta, od 65. do 79, ostavili su bodove u Sankt Peterburgu. Pobedu je ukrasio Sutormin u poslednjim sekundama susreta. Gol za Krasnodar, u 17. minutu, postigao je Berg, sa bele tačke.

Lider CSKA bio je uspešniji od Rostova (2:0), presudili su golovi Kučajeva i Čalova.

Istim rezultatom završen je meč Himkija i Rubina. Golove za domaćina, posle odmora, postigli su Mirzov i Glušakov.

Posle 14. prvenstvene runde, CSKA je na čelu sa 31 bodom, slede Zenit (30), Spartak (28), Dinamo (26). Sa tri vezana poraza, Lokomotiva je pala na osmu poziciju, ima deset bodova minusa u odnosu na lidera. Krasnodar je deseti.