Rusija 21. nov. 202018:59 > 19:00
Epsilon, Getty Images Sport

Derbi Moskve završen je bez pobednika, Lokomotiva sa igračem manje savladala Arsenal.

Četiri meča 15. kola Premijer lige Rusije odigrana su u subotu.

Derbi dana odigrali su gradski rivali iz Moskve Spartak i Dinamo, a meč je završen rezultatom 1:1.

Na golove se čekalo sve do polsednjih 11 minuta meča. Poveo je Dinamo u 79. minutu golom Skopinceva, ali je Zborin u 85. uspeo da pošalje loptu u mrežu i donese svom timu bod u gradskom derbiju.

Moskovska Lokomotiva Marka Nikolića slavila je na svom terenu protiv Arsenala iz Tule 1:0, a do gola i bodova došla je sa igračem manje.

Lokomotiva je od nadoknade vremena u prvom delu meča ostala sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Vedran Ćorluka.

Nije Nikolićeva ekipa odustala od svoje igre. U 63. minutu im je poništen gol jer je gledanjem snimka ustanovljeno da je Ze Luis igrao rukom. Do pobede je Lokomotiva došla sa bele tačke – precizan je bio Anton Mirančuk.

U prvom meču dana Krasnodar je savladao Tambov 1:0, a Ahnat Grozni i Zenit su igrali 2:2.

Dva puta je šampion vodio – prvo golom Kuzjajeva, a zatim Dejana Lovrena, ali je Beriša sa dva gola ispratio šampione u Sankt Peterburg samo sa bodom.