RUSIJA: Armejci nekako u polufinalu kupa

Rusija 27. mar 201421:56 > 22:09

Čak 111 minuta je bilo potrebno da bi se odlučio poslednji polufinalista Kupa Rusije. Georgi Šćenjiko je prekinuo mučenje u meču između CSKA i Tereka i preciznim udarcem iz kaznenog prostora doneo prolaz „armejcima“ – 1:0.

Posle prvog poluvremena nije bilo golova. Domaćin je bio nešto bolji, ali sigurno da navijači na „Himski areni“ nisu mnogo ugrejali ruke aplauzima.

pokušao je Tošić u 7. minutu iz slobodnog udarca, ali nije imao sreće.Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Ahmed Musa. Nigerijski napadač iz redova „armejaca“ je izašao sam pred golmana Čečena, ali je njegov udarac glavom fenomenalno odbranio čuvar mreže Godžur.

Drugo poluvreme je bilo prilično siromašno. Iako su od 70. minuta imali igrača više, nisu uspevali fudbaleri trenera Leonida Sluckog da dođu do gola. Najbolju priliku imao je Zuber, ali je njegov volej odbranio najbolji akter meča ukrajinski golman na  golu gostiju. Malo je nedostajalo pa da u drugom minutu nadoknade domaćin doživi šok. Maursio je imao slobodnjak, iskosa sa desne strane, ali je lopta prohujala pored gola kapitena Moskovljana Igora Akinfejeva.

Posle nekoliko šansi CSKA u produžetku, Ailton je u 105. minutu sjajno nanizao igrače domaćina, uposlio Igora Lebedenka, međutim, Akinfejev mu je ušao u šut i spasio siguran gol.

Osvetilo se to Tereku. Sjajno je levi bek Georgi Šćenjikov u 111. minutu spoljnim udarcem kopačkom poslao loptu uz stativu gola gostiju.

Pokušao je ponovo Lebedenko u 113. minutu, no, lopta je prohujala iznad prečke. Bila je to poslednja šansa da se Čečeni izbore za penale.