Ahmat nastavio seriju, goleada u duelu Himkija i Krasnodara

Rusija 27. nov. 202119:04
Miroslav Bogosavac
Yelena Afonina TASS

Fudbaleri Himkija nastavili su pobedničku seriju i u 16. kolu Premijer lige. U poslednjoj utakmici dana, između Himija i Krasnodara, viđena je goleada (3:3).

Ahmat je sa 2:0 pobedio Rostov i vinuo se na sedmo mesto, sa 24 boda. Pogađali su Poliarus, u 26. minutu, sa bele tačke i Sebai u 76. Gostima je sredinom prvog poluvremena, na asistenciju VAR sobe, poništen pogodak. Strelac Folmer, kako je kasnije utvrđeno, ostao je u ofsajdu.

Rostov je 11. sa 17 bodova.

Ceo meč za pobednički tim odigrao je Miroslav Bogosavac.

Zanimljiv je bio susret Himkija i Krasnodara (3:3). Poveli su gosti preko Klaesona (6), Krihovijak na isteku prvih pola sata igre nije iskoristio jedanaesterac za 0:2. Nabiulin i Glušakov, odmah posle odmora, za pet minuta, okrenuli su rezultat na 2:1. Izjednačio je Kabela u 67, da bi Dolgov u 71. ponovo obezbedio prednost Himkiju. Konačnih 3:3 postavio je Iljin.

Peti Krasnodar ima 25 bodova, 11. Himki 14.

Srpski reprezentativac, Uroš Spajić, odigrao je poslednjih 20 minuta za Krasnodar.

U duelu Urala i Sočija nije bilo pobednika (1:1). Ekipa iz Jekaterinburga povela je zahvaljujući Augustinjaku, u 34. minutu, izjednačio je Noboa u 68.

Soči je treći sa 28 bodova, pretposlednji Ural sakupio je 13.