Ahmat zaustavio CSKA

Rusija 1. maj. 202220:04
Miroslav Bogosavac
Yelena Afonina TASS

Pobedom nad CSKA (2:0) fudbaleri Ahmata režirali su najveće iznenađenje 27. kola Premijer lige Rusije.

Vodeći gol postigao je Danil Utkin, u 46. minutu. Pobedu domaćina potvrdio je Bernard Beriša u devetom minutu sudijske nadoknade vremena.

Povezano

„Zelenima“ iz Groznog, u drugom poluvremenu, poništen je pogodak Konatea, na asistenciju VAR sobe, zbog ofsajda.

Ceo meč za Ahmat odigrao je Miroslav Bogosavac.

Spartak je sa 2:1, posle preokreta, pobedio Krila sovjetov. Gosti iz Samare poveli su na isteku prvih pola sata igre, precizan je bio Gorškov. Za pobedu Moskovljana postarao se Aleksander Soboljev. Najpre je u 61. minutu izjednačio sa bele tačke, potom u 83. zaključio meč na konačnih 2:1.

U duelu Himkija i Ufe nije bilo pobednika (1:1). Poveo je domaćin na Himki areni, u 31. minutu, preko Kuharčuka. Izjednačio je Agalarov u drugom minutu sudijske nadoknade vremena i doneo nove brige crveno-crnima u borbi za opstanak.

Himki je od 12. minuta igrao sa desetoricom, posle isključenja Nabiulina. U finišu je crveni karton dobio i trener Sergej Juran. Poslednjih 20 minuta za Himki igrao je Nemanja Glavčić.