Komnen Andrić ponovo strelac, remi u Moskvi

Rusija 6. dec. 202020:20
Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri CSKA i Himkija u 17. kolu Premijer lice Rusije podelili su bodove, dok su pobede ostvarile ekipe Dinama iz Moskve i Ufe, za koji je strelac ponovo bio Komnen Andrić.

Armejci ni u trećem uzastopnom meču u prvenstvu nisu uspeli da zabeleže trijumf – odigrali su 2:2 i sada na trećoj poziciji imaju dva boda manje od vodećih Zenita i Spartaka.

Nikola Vlašić je u 40. minutu doneo prednost CSKA, ali je Himki u nastavku sa dva brza gola preokrenuo. Kuharčuk je izjednačio u 47. minutu, a četiri minuta kasnije Mirzov je pogodio za vođstvo Himkija. Konačan rezultat postavio je Škurin u 54. minutu.

Himki je 12. sa 19 bodova.arsenal

Dinamo je posle poraza i remija u prethodna dva kola na svom terenu minimalnim rezultarom savladao Arsenal.

Tri boda ekipi iz ruske prestonice doneo je Danil Fomin u 45. minutu. Dvadesettrogodišnjaku je to bio treći podogak u sezoni.

Dinamo je četvrti sa pet bodova manje od vodećeg tandema, dok je Arsenal, koji je u poslednjih šest mečeva upisao dva remija i četiri poraza, u opasnoj zoni sa 14 bodova.

Ufa je iznenadila na gostovanju Rostovu zabeleživši drugu uzastopnu pobedu 1:0 lepim pogotkom srpskog internacionalca Andrića u 70. minutu.

Dvadesetpetogodišnji nekadašnji napadač Radničkog iz Kragujevca i OFK Beograda je letos iz zagrebačkog Dinama došao na pozajmicu u Ufu i u šest duela postigao tri gola.

Ufa je 14. sa 13 bodova, a Rostov 29. na petom mestu.