Banjac debitovao za Krasnodar porazom, Moskovljani ubedljivi

Guliver

Bivši fudbaler TSC-a odmah po dolasku u Krasnodar zauzeo mesto u startnoj postavi, ali je ubedljivo poražen od moskovskog Spartaka.

Subotnji program ruske Premijer lige otvoren je utakmicom u Moskvi, na “CSKA Areni” domaćin je slavio ubedljiv trijumf protiv Sočija – 3:0. Na terenu to baš i nije izgledalo tako, ali gosti sa juga Rusije svoje prilike nisu koristili.

Na drugoj strani, CSKA jeste I to na južnoamerički pogon, počelo je golom Paragvajca Medine u 36. minutu, potom je pogodio Kolumbijac Karaskal u 56, a seriju je još jednim golom Medina u drugom minutu nadokande.

Jednako ubedljiv bio je i Orenburg – 3:0. Gosti su odolevali u prvom poluvremenu, iako sa igračem manje, s obzirom na to da je Gogličidze isključen u 36. minutu.

Fantastičnu izmenu na poluvremenu načinio je češki trener Marčel Lička, koji je u igru uveo Sičevoja, a ovaj mu je uzvratio het-trikom. Pogodio je već u 46. minutu, potom u 67. i 77. iskoristio asistencije Gurtsijeva.

Na kraju, nikakvih problema da dođe do pobede u Krasnodaru nije imao moskovski Spartak, koji je slavio sa ubedljivih 4:1.

Neće se rado sećati debija u zelenom dresu doskorašnji prvotimac TSC-a Mihajlo Banjac, s obzirom da je sa svojim novim timom doživeo ubedljiv poraz. Počelo je golom Zobnina u 35. minutu, dva minuta kasnije pocrveneo je igrač Krasnodara Černikov.

Gosti su brojčanu prednost znali da iskoriste, golovima Promesa u 46, autogolo Borodina šest minuta kasnije i pogotkom Mozesa u 83. minutu. Počasni pogodak za domaće postigao je Spertsjan iz jedanaesterca u 60. minutu.