Bogosavac naneo prvi poraz Zenitu, pogodio i Banjac (VIDEO)

Rusija 5. nov 202216:45 > 19:09
Miroslav Bogosavac
Miroslav Bogosavac; Foto: Martin Rose/Getty Images

Fudbaleri Ahmeta iz Goznog napravili su prvorazredno iznenađenje pobedom protiv Zenita u Sankt Peterburgu u 16. kolu Premijer lige Rusije 2:1.

Povezane vesti

Gosti iz Čečenije do kapitalne prednosti došli su ekspresno, posle katastrofalnih grešaka odbrane Zenita, pogocima Harina u prvom i Konatea u 8. minutu, a počasni gol za lidera šampionata postigao je Mostovoj u 65. minutu.

Nekadašnji fudbaler Partizana i Čukaričkog Miroslav Bogosavac odradio je odličan posao u trećem trijumfu Ahmeta u poslednja četiri meča i na terenu je proveo svih 90 minuta.

Zenit je i pored prvog poraza u sezoni ostao ubedljivo prvi sa 39 bodova. Šest manje ima moskovski Spartak, koji je u subotu u gostima remizirao sa Sočijem 1:1.

Tim iz ruske prestonice poveo je u 7. minutu preko Promesa, a u finišu prvog poluvremena Zaika je postavio konačan rezultat.

Srpski internacionalac Ivan Miladinović odigrao je ceo meč za domaću ekipu.

Kiks Zenita nije iskoristio ni CSKA, koji je u Moskvi poražen od Nižnji Novgoroda 1:0.

Gol odluke postigao je Aleksandrov u 67. minutu, tako da su Armejci ostali sa deset bodova manje od Zenita.

Fakel i Krasnodar su takođe podelili bodove odigravši 3:3, a drugi pogodak za goste postigao je Srbin Mihajlo Banjac u 43. minutu iz penala.

Krasnodar je na poluvremenu vodio 2:1, Jonov je u 62. povisio prednos gostiju, ali je Kvekveškiri golovima u 72. i 84. minutu doneo bod Fakelu.