Bogosavac sa Ahmatom osvojio Moskvu

Rusija 20. nov. 202119:45
Miroslav Bogosavac
Yelena Afonina TASS

Pobedom nad Lokomotivom, u Moskvi (2:1), fudbaleri Ahmata iz Groznog režirali su najveće iznenađenje 15. kola Premijer lige Rusije.

Golove za ekipu iz Groznog postigli su Utkin (36) i Poliraus (58). Na suprotnoj strani, precizan je bio Lisakovič (64). Lokomotiva je igrala sa desetoricom, od 35. minuta.

Po tradiciji, Miroslav Bogosavac odigrao je ceo meč za Ahmat.

U derbiju dana, Krasnodar je sa 2:1 pobedio Spartak. Domaći tim poveo je u režiji Kordobe, u 16. minutu, izjednačio je Soboljev u nadoknadi vremena, izgubljenog u prvom poluvremenu. Konačnih 2:1 postavio je Lisakovič u 60.

Poslednjih pola sata, dres Krasnodara, nosio je srpski reprezentativac Uroš Spajić.

U duelu Krila sovjetov i Urala nije bilo pobednika (1:1). Gosti su izjednačili u poslednjem minutu, preko Železnova, prethodno je Mamin, autogolom, početkom drugog poluvremena, obezbedio ekipi iz Samare prednost od jednog gola.

Za goste iz Jekaterinburga, do 51. minuta, igrao je vezista Branko Jovičić.

Lokomotiva (25), Krasnodar (24), CSKA, Krila sovjetov (23) i Ahmat (21) rasporedili su se od četvrtog do osmog mesta. Pretposlednji Ural ima 12 bodova, kao i poslednji Himki.