CSKA siguran, prva pobeda Urala

Ostale lige - Fudbal 27. sep 202120:01 0 komentara
sport klub

CSKA i Ural upisali su u ponedeljak pobede u ruskoj Premijer ligi. Uz ove dve utakmice kompletirano je deveto kolo šampionata.

CSKA je slavio na gostovanju Nižnjem Novgorodu rezultatom 2:0.

Tim iz Moskve poveo je nakon pola sata igre golom Kazahstanca Baktijor Zajnutidonova, a u 63. minutu meča je konačan rezultat sa bele tačke postavio Ilzat Ahmetov.

Posle pete pobede u sezoni, CSKA na petom mestu na tabeli ima 16 bodova koliko ima i Krasnodar na poziciji više, ali uz bolju gol razliku. Nižnji na desetom mestu ima 11 bodova.

Ural je u prvom meču dana na svom terenu savladao Arsenal iz Tule rezultatom 2:0.

Sve je, ispostavilo se, u ovom meču rešeno za samo pola sata igre u prvom poluvremenu. Nakon pet minuta domaćin je poveo golom Erika Bicfalvija. Rumunski internacionalac je zatresao mrežu rivala i u devetom minutu, ali je taj gol poništen zbog igranja rukom.

Konačan rezultat postavio je u 32. minutu Andrej Egoričev.

Uralu je ovo prva pobeda u sezoni i sada na poslednjem mestu na tabeli ima šest bodova. Arsenal ostaje na 13. mestu sa bodom više.