Matvej Safonov
Guliver Image/xMikexKireevx

U subotu su se igrala tri meča u okviru 12. kola ruske Premijer lige – ubedljive pobede ostvarili su Krasnodar i Rostov, dok je CSKA u Moskvi u finišu došao do bodova protiv Krila Sovjetov.

Ruska Premijer liga:

„Armejci“ su slavili rezultatom 3:1 (0:1) posle preokreta, CSKA je posle pobede na deobi prvog mesta table sa Zenitom i gradskim rivalom Dinamom, svi imaju po 23 boda, ali Zenit ima meč manje, a tim iz Samare je osmi sa 16 bodova.

Vodili su gosti od 11. minuta preko Sergejeva, ali je u drugom poluvremenu tim iz prestonice preokrenuo golovima Edžukea, Čalova i Zabolotnjeg.

U prvom meču dana Rostov je u Nižnjem Novogorodu savladao domaćina rezultatom 4:1 (1:0), pa je sada izbio na treće mesto tabele sa 21 bodom.

Strelci za pobednika bili su Krihovjak u petom, Spertsijan u 56, Černikov u 73. i Iljin u 76. minutu. Utešni pogodak za ekipu koju sa klupe predvodi Aleksandar Keržakov postigao je Gotsuk u 83. minutu.

U poraženom timu čitav meč je odigrao Ivan Miladinović, dok je kod pobednika Uroš Spajić presedeo čitav duel na klipi.

U narednom kolu Krasnodar dočekuje Krila Sovjetov, dok će Nižnji kod kuće protiv moskovske Lokomotive pokušati da prekine niz od dva poraza.

U Rostovu na Donu domaćin je sa ubedljivih 4:0 (2:0) pobedio Arsenal iz Tule, koji sa klupe predvodi nekadašnji trener Crvene zvezde Miodrag „Grof“ Božović.

Strelci za Rostov bili su Japanac Hašimoto, Gambijac Sou, ruski napadač Poloz i nekadašnji defanzivac Zenita Terentjev.

Čitav meč u poraženom timu odigrali su srpski internacionalci Goran Čaušić i Uroš Radaković.

Mečeve ruske Premijer lige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.