Debakl Spartaka u Sočiju

Kasiera Soči
Mike Kireev

U poslednjem susretu 18. kola Premijer lige Rusije Soči je na svom terenu ubedljivo savladao moskovski Spartak 3:0.

Nastavlja Soči sa sjajnom sezonom. Da su kadri dugo da drže visok nivo igre pokazali su na svom terenu protiv Spartaka iz Moskve. Na kraju bilo je 3:0 za domaćina.

Seriju golova otvorio je Noboa u 28. minutu sa penala. U 66. minutu internacionalac iz Ekvadora dobio je direktan crveni karton i Soči je igrao sa igračem manje. Ipak, to ga nije omelo da povede 2:0 u 89. minutu preko Popova. U nadoknadi vremena, kada je sve već bilo jasno, gosti su ostali takođe sa 10 igrača, pošto je Kaufriz dobio crveni karton. Pritom je napravio i penal, koji je sigurno realizovao Jusupov za konačnih 3:0.

Soči je zadržao treću poziciju sa 31 bodom, pet manje od moskovskog Dinama i sedam od lidera Zenita. Spartak je tek deveti sa 23 boda.