Despotović asistirao, pa promašio penal, Grofu samo bod

Douglas Santos L of Zenit St. Petersburg and Djordje Despotovic of Arsenal Tula vie for the ball during the Russian Premier League match between FC Zenit Saint Petersburg and FC Arsenal Tula on March 19, 2022 at Gazprom Arena in Saint Petersburg, Russia. Saint Petersburg Russia PUBLICATIONZenit St. Petersburg V Arsenal - Russian Premier League Douglas Santos (L) of Zenit St. Petersburg and Djordje Despotovi
Mike Kireev via Guliver image

Fudbaleri Arsenala iz Tule i Nižnji Novgoroda igrali su nerešeno 2:2 u posledjnoj utakmici 27. kola Premijer lige Rusije.

Povezane vesti

Gubio je domaći tim sa 0:2 nakon samo pola sata igre, ali je ekipa Miodraga Grofa Božovića na kraju uspela da stigne do jednog boda. A mogla je i do sva tri…

Najpre je u u poslednjim trenucima prvog poluvremena srpski internacionalac Đorđe Despotović asistirao Sergeju Tkačevu za 1:2, da bi u 71. minutu REZERVNI IGRAČ Jevgenij Lutšenko (zamenio Despotovića) izjednačio rezultat na 2:2.

Prethodno je Despotović u 66. minutu propustio da realizuje jedanesterac.

Golove za goste postigli su Kiril Gotsuk u 18. i Nikolaj Kalinskij u 30. minutu.

Pored Despotovića u timu Arsenala bio je i Goran Čaušić. Za goste je u finišu meča zaigrao Ivan Miladinović.

Uprkos osvojenom bodu nekadašnji trener Crvene zvezde i njegov tim je i dalje poslednji na tabeli Premijer lige Rusije. Tri kola pre kraja ima 22 boda. Nižnji Novgorod je na 11. mestu sa 29 bodova.