Grof na premijeri zaustavio CSKA, senzacija u Moskvi

Miodrag Božović Arsenal
Anton Novoderezhkin/ TASS

Novi šef struke Arsenala, Miodrag Grof Božović, remizirao je na premijeri u duelu sa CSKA (2:2). Minuti su delili ekipu iz Tule do pobede u susretu sedmog kola Premijer lige.

Iako su Moskovljani poveli u režiji Divejeva, na asistenciju Bižola, već u petom minutu, Arsenal je do sredine nastavka okrenuo rezultat. Najpre je Jevgeni Markov, u 18. minutu, izjednačio rezultat, a potom Novoselcev u 66. doneo ekipi iz Tule prednost od 2:1. Konačnih 2:2 postavio je Fedor Čalov, u 74. minutu. Mogao je do CSKA i do trijumfa u finišu, ali su fudbaleri Arsenala sačuvali vredan i zaslužen bod.

Svih 90 minuta za ekipu iz Tule odigrao je Goran Čaušić.

Iznenađenje sedmog kola napravili su fudbaleri Nižneg Novgoroda pobedom na gostovanju Dinamu, u Moskvi (2:1). Dinamu nije vredela ni rana prednost, preko Makarova, na dodavanje Mora. Neiskorišćen penal Sulejmanova, odmah posle odmora, najavio je novi Nižnji na terenu.

Gosti su bolju igru pretočili u dva gola u finišu. Najpre je Gorbunov izjednačio, uz asistenciju Tkačuka, da bi Kalinski, u 83. minutu, obezbedio iznenađujući trijumf ekipu iz Nižnjeg Novgoroda.

Soči je bio uspešniji od Ufe (3:1). Kasirera (11) i Noboa (36) najavili su trijumf ekipe iz grada sa obala Crnog mora, uzvratio je Agalarov (50), da bi Žoazinjo (90+5) overio pobedu Sočija.

Nekadašnji prvotimac Partizana, Nemanja Miletić, zamenjen je u 64. minutu.

Soči je drugi sa 15 bodova, četvrti Dinamo ima 13. Nižnji je šesti sa 11, peti CSKA upisao je deset, 13. Ufa pet, koliko ima i 15. Arsenal.