Grofov Arsenal u drugoj ligi

Rusija 14. maj 202220:10
Miodrag Božović

Porazom od Ufe (1:2), u pretposlednjem kolu Premijer lige Rusije, Arsenal iz Tule ispao je u niži rang.

Ekipi Miodraga Grofa Božovića bila je potrebna pobeda da sačuva teoretske šanse u borbi za opstanak. Uspela je samo da stigne do izjednačenja, preko Kangve, sredinom prvog poluvremena. Šanse Arsenala pokopao je Agalarov, golom u 76. minutu, za konačnih 2:1.

Povezano

Ufa je ostala u trci za opstanak, ali i dalje se nalazi na pretposlednjem mestu, sa malim šansama da se sačuva.

Ceo meč za Arsenal odigrao je Goran Čaušić, napadač Đorđe Despotović upisao je 20 minuta.

Rostov je sa 2:1 pobedio Himki. Skoro da nije ni bilo dilema u gradu na Donu, brzim golovima Tugareva i Poloza, do sredine prvog poluvremena, Rostov je obezbedio dva gola prednosti. U poslednjim sekundama meča precizan je bio Mirzov za 2:1.

Dres gostujuće ekipe, poslednjih 20 minuita, nosio je Nemanja Glavčić.

Fudbaleri Ahmata upisali su minimalac protiv Krila sovjetov. Jedini pogodak, na asistenciju Beriše, postigao je Konate u 54. minutu.

Ceo meč za ekipu iz Groznog odigrao je Miroslav Bogosavac.

Najviše golova viđeno je u duelu Lokomotive i Dinama (3:3). Gostima nisu vredela ni tri gola u prvom poluvremenu, u režiji Smolova (9), Zaharijana (33) i Fomina (38), uzvraćali su Jedvaj (28), Kučta (65) i Kerk (72) za konačnih 3:3.