Himki u 90. minutu do važne pobede u Kazanju

Zahar Volkov, Himki
MICHAL CHWIEDUK FOKUSMEDIA.COM.PL NEWSPIX.PL --- Newspix.pl 190717CHW015 via Guliver

Fudbaleri Himkija u gostima su pobedili ekipu Rubina u premijernom meču 23. kola Premijer lige Rusije - 3:2.

Himki je ostvario drugi uzastopni trijumf i napravio je značajan korak u borbi za opstanak, dok je tim iz Kazanja upisao treći poraz u nitu i trenutno je deseti sa četiri boda više od današnjeg rivala.

Posle ne toliko zanimljivog prvog poluvremena u drugom su viđeni svi pogoci. Rubin je poveo u 56. minutu golom Onugke, ali samo šest minuta kasnije na semaforu je pisalo 1:2. Strelci za Himki bili su Glušakov i Kuharčuk.

Domaći su autogolom Tihija u 84. minutu izjednačili, ali je Volkov pogotkom u 90. doneo tri boda svom timu.

Himki u sledećem kolu dočekuje CSKA, a Rubin u Kazanju igra sa Krasnodarom.