Iskorišćen kiks Dinama: Zenit pobegao na +5

Zenit Saint Petersburg's Aleksei Sutormin celebrates scoring their third goal with teammates
REUTERS/Anton Vaganov

Šampion Rusije Zenit pobedio je Ufu na svom terenu sa 2:0 u 20. kolu Premijer lige i učvrstio se na prvoj poziciji.

Ekipa iz Sankt Peterburga iskoristila je poraz najbližeg pratioca Dinama da pobegne na pet poena prednosti.

Trijumf protiv pretposlednjeplasiranog tima lige ostvaren je golovima u drugom poluvremenu.

Najpre je Danil Grugovoj odlično pogodio u 50. minutu za vođstvo, da bi u 67. Malkom uz malo sreće savladao Aleksandra Belenova i postavio konačan rezultat.

Zenit u sledećem kolu gostuje Krila Sovjetovu u Samari. Ufa čeka Nižnji Novgorod i traži prekid serije od četiri uzastopna poraza.

Krasnodar je kao domaćin bio bolji od Urala sa 2:1. Spertsjan iz penala u 59. i Iljin u 65. pogađali su mrežu gostiju iz Jekaterinburga za koje je strelac bio Bicfalvi u 79.

Soči je pogotkom Kristijana Noboe u 90+2. minutu srušio Rostov na gostovanju.

Duel Ahmata i Rubina završen je trijumfom gostiju 2:1. Utkin je u trećem minutu doveo domaćina do vođstva, ali su Lisakovič u 51. i Drejer u 90+1. doneli slavlje sastavu iz Kazanja.