Iznenađenje u Moskvi, Spajić pogodio za Krasnodar

Uroš Spajić
Anatoliy Medved/Icon Sportswire

Fudbaleri Nižnjeg Novgoroda režirali su najveće iznenađenje u subotnjim utakmicama trećeg kola Premijer lige Rusije. Sa 2:1 pobedili su Spartak u Moskvi.

Pobednik se nazirao već od sredine prvog poluvremena – Krili Gocuk u četvrtom i Aleksej Kozlov u 16. minutu obezbedili su gostima veliku prednost. Moskovljani su imali snage samo da ublaže poraz, precizan je bio Argentinac Ponče, u finišu susreta.

Arsenal je u Tuli sa 2:1 pobedio novajliju, Krila sovjetov. Domaći tim do odmora je postigao oba gola, preko Davitašvilija i Klučeviča, Sergejev je početkom drugog poluvremena postavio konačan rezultat.

Sigurni Zenit stigao je do tri boda protiv Krasnodara (3:2). Dvostruki strelac bio je Sardar Azmun, mrežu gostiju pogodio je i Erokin. Na suprotnoj strani, precizni su bili Kordoba u 24. i srpski reprezentativac, Uroš Spajić, u 77. minutu. Gostima je sredinom prvog dela, na asistenciju VAR sobe, poništen pogodak, zbog ofsajda.

Zenit je prvi, sa maksimalnim učinkom i dva boda više od Lokomotive i Nižnjeg Novgoroda. Na sredini tabele, Spartak i Krasnodar imaju po tri, Krila sovjetov na pretposlednjem mestu, nisu upisala ni bod.