Jokan pao kod Bogosavca, Zenit rutinski do tri boda

Slaviša Jokanović
Jez Tighe PSI-14074-0020/via Guliver

Dinamo nije prošao Grozni. Ekipa Slaviše Jokanovića položila je oružje u duelu sa Ahmatom (1:2), u 11. kolu Premijer lige.

Odličnu partiju pružio je Miroslav Bogosavac. Nekadašnji levi bek Čukaričkog i Partizana asistirao je kod drugog gola Ahmata, u listu strelaca upisao se Sadulajev, pred odlazak na odmor. Goste iz Moskve otvorio je Švec, sredinom prvog poluvremena.

Dinamo je tek u poslednjim sekundama iskoristio pola sata prednosti igrača više i ublažio poraz, preko Gladiševa. U 62. minutu isključen je Sadulajev.

Zenit je nastavio seriju pobeda u Premijer ligi. U Sankt Peterburgu pao je Rostov (3:1). Trijumf šampiona potpisali su Malkom (14), Vendel (65) i Kuzjajev (77). Gosti su imali snage samo za izjednačenje, preko Komličenka u 47. minutu.

Za devet minuta, preko Nikolsona i Promesa, fudbaleri Spartaka nadoknadili su minus i stigli do tri boda protiv Nižnjeg. Domaći tim poveo je u režiji Maige, u 37. minutu.

U duelu Fakela i Torpeda nije bilo pobednika (2:2). Srpski štoper Stefan Šapić, u gostujućem timu, dobio je žuti karton.