Jokan stao na Donu

Print screen/Dynamo Moscow (Slaviša Jokanović)

Posle četiri uzastopna trijumfa, stao je i Dinamo. Izabranici Slaviše Jokanovića izgubili su od Rostova, na Donu (0:2), u 16. kolu Premijer lige.

Golovi odluke postignuti su u drugom poluvremenu.

Precizni su bili Kiril Šetinin, u 66, i Danil Glebov, u 83. minutu. Moskovljani su četiri minuta kasnije pogodili mrežu, režiser je bio Tjukavin, ali samo za konačnih 2:1.

Zanimljiv duel Urala i Lokomotive završen je bez pobednika (2:2). Do 90 minuta, sve je mirisalo na 1:1, ali… Najpre je Filipenko iskoristio odličnu asistenciju Lazara Ranđelovića za vođstvo Urala, a potom i poslao loptu u sopstvenu mrežu, u poslednjim sekudama utakmice.

Celo drugo poluvreme za Ural odigrao je Lazar Ranđelović. U četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena dobio je žuti karton.

Krila sovjetov su upisala tri boda na gostovanju Torpedu, u Moskvi (2:0). Precizni su bili Fernando Kostanca i Pinjajev.

Ceo meč za Torpedo odigrao je Bojan Roganović, Stefan Šapić sedeo je na klupi.