Kazna za defanzivu: Poraz Lokomotive u nadoknadi

Rusija 17. dec. 202019:06 > 20:481 komentar
Maxim Shipenkov -Pool/Getty Images

Fudbaleri moskovske Lokomotive porazom su završili jesenji deo šampionata Rusije. Ekipa srpskog stručnjaka Marka Nikolića imala je prednost u dva navrata na gostovanju Himkiju, ali je u završnici ostala bez ijednog boda nakon poraza 3:2.

Duel na Himki areni počeo je golom Kžegoža Krihovijaka u 15. minutu. Sredinom prvog poluvremena, Aršak Horjan je sa bele tačke doneo izjednačenje Himkiju, čemu je prethodilo igranje rukom u kaznenom prostoru Dmitrija Živogljadova. Muriljo se u završnici prvog poluvremena pobrinuo da gosti na odmor ipak odu sa prednošću, Krihovijak je ovoga puta bio asistent.

U nastavku, igrači Lokomotive su se povukli i prepustili rivalu terensku inicijativu. Odolevali su gosti svim napadima Himkija do završnice, ali su u poslednjih 10 minuta kažnjeni za defanzivan pristup.

Najpre je Kuharčuk u 84. minutu doneo domaćinu drugo poravnanje, da bi rezervista Dolgov u trećem minutu kasnije preokrenuo rezultat i postavio konačnih Himki – Lokomotiva 3:2.

Tim iz predgrađa Moskve jesenji deo šampionata okončala je na 11. poziciji sa 25 bodova, Lokomotiva je osma sa 28 osvojenih bodova.

Krasnodar je golom Markusa Berga rezultatom 1:0 savladao ekipu Ufe. U poslednja dva meča, CSKA je slavio na gostovanju Rostovu 3:1 uz het-trik Čalova i gol Kozolva za domaće u nadoknadi vremena, a Ahmat i Rubin su odigrali bez golova.