Lazar Ranđelović u seriji – pao i veliki favorit

Rusija 14. okt 202220:31
Alexander Hassenstein, Bongarts

Fudbaleri Urala u premijernoj utakmici 13. kola prvenstva Rusije napravili su veliko iznenađenje i u gostima su pobedili Rostov rezultatom 2:1.

Povezane vesti

Ekipa iz Jekaterinburga je ostvarila četvrti trijumf u poslednjih pet utakmica i sa 13 bodova trenutno je 11. na tabeli, dok je Rostov na drugoj poziciji ima pet bodova manje od vodećeg Zenita.

Ural je poveo u 17. minutu pogotkom sve boljeg Lazara Ranđelovića. Dvadesetpetogodišnji srpski internacionalac je letos iz Olimpijakosa došao u Rusiju i u strelce se upisao u trećem uzastopnom meču.

Rostov je izjednačio u 26. minutu pogotkom Romana Tugareva i sa rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

I u nastavku utakmice viđena je velika borba, Ural je uspevao da iskontroliše opasne napadače domaćeg tima, a u 71. minutu Holanđanin, rezervista Raj Vlut je iz drugog udarca gostiju u okvir gola matirao Sergeja Pesjakova za vođstvo 2:1.

Domaći su meč završili sa desetoricom zbog isključenja Mingijana Bevejeva u sudijskoj nadoknadi.

Ural u sledećem kolu dočekuje Krila Sovjetov, a Rostov gostuje Fakelu.