Lokomotiva pobedila Spartak i primakla mu se na bod

Rusija 11. apr. 202120:172 komentara
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

U Premijer ligi Rusije u nedelju su odigrana četiri meča. Zenit, Lokomotiva i Arsenal upisali su po tri boda, Dinamo i Ural igrali su nerešeno.

Lokomotiva Marka Nikoloća slavila je u derbiju protiv moskovskog Spartaka rezultatom 2:0.

Lokomotiva je drebi Moskve rešila u prvom poluvremenu.

U 22. minutu je Fransoa Kamano doneo prednost domaćima, da bi vođstvo duplirao Fedor Smolov u prvom minutu nadoknade u prvom poluvremenu.

Minut pre toga Spartak je ostao sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Airton.

Lokomitiva sada ima samo bod manje od Spartaka i treća je sa 46 bodova. Prvoplasirani Zenit sada je na 54 nakon pobede na gostovanju Sočiju 2:1.

Tim iz Sankt Peterburga do pobede je došao nakon preokreta. Brumistrov je doneo prednost Sočiju u 58. minutu, a Azmun je pogocima u 63. i 80. kreirao preokret lidera.

Arsenal je u Tuli minimalnim rezultatom savladao Krasnodar, a Dinamo i Ural igrali su 2:2 u Moskvi.