Lokomotiva slavila u poslednjoj sekundi, pogodio Miladinović

Rusija 30. okt. 202120:14 > 20:56
Ivan Miladinović
Anatoliy Medved/Icon Sportswire

Fudbaleri Lokomotive pobedili su Nižnji u Novgorodu (2:1), u 13. kolu Premijer lige. Odlučio je autogol srpskog štopera Ivana Miladinovića u šestom minutu sudijske nadoknade vremena. Odmah potom sviran je i kraj.

Novajlija u eliti imao je prednost od 31. minuta. Na mestu je bio Berkovski za 1:0. Izjednačio je Žemaletdinov sedam minuta kasnije i vratio nadu Moskovljanima da mogu do trijumfa. Nisu uspeli gosti da pogode mrežu, ali jeste Miladinović, naše gore list, do skoro prvotimac Sočija.

CSKA je izgubio od Rubina u Kazanju (0:1). Jedini pogodak postigao je Kostjukov, na asistenciju crnogorskog reprezentativca Hakšabanovića, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Povremeni srpski reprezentativac, Đorđe Despotović, nije igrao za Rubin zbog povrede noge.

Spartak je remizirao u moskovskom duelu sa Rostovom (1:1). Oba gola postignuta su u burnom finišu – najpre je Litvinov obezbedio domaćem timu prednost u 78. minutu, izjednačio je Glebov u sudijskoj nadoknadi vremena.

Uspešan je bio još jedan debitant – Krila sovjetov na gostovanju Krasnodaru (1:0). Za „minimalac“ se postarao Vladislav Sarveli. Gol odluke postigao je uz velikodušnu pomoć odbrane Krasnodara. Domaćem timu, na asistenciju VAR sobe, poništen je pogodak, sredinom prvog poluvremena.

Lokomotiva je druga (24 boda), CSKA četvrti (23), Krasnodar peti (21). Krila sovjetov, Rubin (19) i Spartak (18) rasporedili su se od sedmog do devetog mesta. Nižnji na 11. mestu ima 14, a Rostov na 12. ukupno 13 poena.