Lokomotivi snežni moskovski derbi

Dimitri Loškov
Alexander Kulebyakin/via Guliver

Fudbaleri Lokomotive pobedili su Spartak u moskovskom derbiju. Susret 23. kola Premijer lige odigran je u snežnim uslovima, pred 15.000 gledalaca na RŽD areni.

Pobednika je odlučio pogodak bivšeg prvotimca Monaka, Francuza Vilsona Isidora. U 85. minutu iskoristio je dodavanje Beka Beke i poslao loptu iza leđa golmana Aleksandra Maksimenka.

Povezano

Spartaku je poništen pogodak pred odlazak na odmor. Strelac, Kvinsi Promes, ostao je u milimetarskom ofsajdu.

Arsenal je u Tuli igrao bez golova sa Ahmatom. Ekipa Miodraga Grofa Božovića, celo drugo povreme, igrala je sa desetoricom. Isključen je vezista Goran Čaušić.

Ceo meč za Arsenal odigrao je štoper Uroš Radaković. Napadač Đorđe Despotović nije bio u kombinaciji, zbog žutih kartona. Na suprotnoj strani, svih 90 minuta u dresu Ahmata upisao je Miroslav Bogosavac.

Ufa je sa 2:1 pobedila Krila sovjetov u Samari. Gol odluke postigao je Hamid Agalarov u 87. minutu.

Istovetnim rezultatom (1:2) okončan je duel Rostova i Nižnjeg.

U finišu meča minute u dresu pobedničkog tima upisao je štoper Ivan Miladinović.