Mozes spasao bod Spartaku, Gajić 90 minuta u pobedi CSKA

Rusija 16. jul 202221:22
Viktor Mozes
REUTERS/David Klein

Odigrana su još tri susreta prvog kola Premijer lige Rusije. Pobede su zabeležili CSKA protiv Urala i Krila Sovjetov protiv Orenburga, dok je Spartak u gostima odigrao 1:1 protiv Ahmata.

CSKA je u Moskvi bez mnogo problema savladao Ural. Strelci su bili Obljakov u 45. i Karaskal u 64. minutu iz penala. Letošnje pojačanje iz Crvene zvezde Milan Gajić odigrao je svih 90 minuta za Armejce, kao desni spoljni u formaciji sa trojicom štopera.

Mnogo golova, čak šest, viđeno je u Orenburgu. Slavila su Krila Sovjetov protiv istoimenog tima 4:2, a briljirao je dvostruki strelac Glušenkov. Za Krila strelci su još bili Ežov i Jakuba. Orenburg je poveo autogolom Cipčenka, dok je u 83. minutu Ajupov smanjio na 3:2.

Ahmat je protiv Spartaka poveo u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena. Strelac je bio Timofejev na asistenciji internacionalca iz Bosne i Hercegovine Darka Todorovića. Neposredno pre toga Spartak je ostao sa igračem manje zbog dva žuta kartona Ribusa u samo jedan minut. Ipak, iako je celo drugo poluvreme igrao sa igračem manje Spartak je uspeo da dođe do boda. Strelac je bio u 83. minutu Viktor Mozes.